Prokurores i humbasin 3 dosje hetimore të korrupsionit

schedule14:20 - 3 Dhjetor, 2017

schedule 14:20 - 3 Dhjetor, 2017

Në zyrën e prokurores së Elbasanit janë zhdukur dokumente hetimore në rrethana ende të paqarta. Denoncimi është bërë nga vetë prokurorja A.Xh, e cila
pasi kur ka shkuar në zyrë, ka konstatuar se i kishin humbur 3 fashikuj të procedimeve penale, materiale të Task Forcës për hetimin e korrupsionit.
Grupi hetimor, gjatë kqyrjes së vendit (zyrës), nuk ka konstatuar thyerje nga jashtë dhe ka dyshime se janë marrë nga punonjës të kësaj prokurorie, pa dijeninë e saj. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme./abcnews.al