Prindi kërcënon drejtorin e shkollës: Do vij të mbys

schedule18:46 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 18:46 - 1 Dhjetor, 2021

Drejtori i shkollës ‘Yll Morina’ në Gjakovë ka raportuar në polici se është kërcënuar përmes telefonit nga një prind i një nxënësi.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj ka konfirmuar për Express se drejtori i shkollës ka deklaruar në Polici se prindi i një nxënësi e kishte sharë atë, duke e kërcënuar se do ta vrasë.

“Datë 01.12.2021 rreth orës 16:00 , ankuesi  drejtor i shkolles “Yll Morina” – Gjakovë, njofton se permes telefonit ishte kanosur nga një prind i  nje nxensi. Ankuesi deklaron se prindi i nxensit e kishte kanosur permes telefonit po ashtu edhe ofenduar me fjale “ta q….. familjen,nonen dhe baben,vi aty te mbys,ki me pa qka ka me te gjete””, tha Gjurkaj.

Pas konsultimit me prokurorin kujdestar, rasti inicohet ”Kanosje” i dyshuari pasi intervistohet me urdhër të prokurorit lirohet në proceduar të rregullt./ Gazeta Ekspres