Prezantohet prefekti i i ri i Durrësit, Roland Nasto

schedule13:52 - 10 Nëntor, 2017

schedule 13:52 - 10 Nëntor, 2017

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi, ka prezantuar  prefektin e ri të Qarkut  Durrës, Roland Nasto.Më herët në këtë post ishte Prefekti Emijano Jani, që mori këtë detyrë pak ditë para zgjedhjeve të 25 qershorit. Ministri Klosi tha se roli i ri i prefektit ka të bëjë me rolin e rëndësishëm të përballimin e emergjencave në fusha të ndryshme. Nasto, një ish kapiten i rangut të parë, ka mbajtur më parë një sërë detyrash, ndër këto edhe atë të shefit të Forcave Detare si dhe komandant i Distriktit Detar./abcnews.al