Presidenti rus Putin: Në siri po luftojmë kundër terrorizmit

schedule15:07 - 20 Tetor, 2017

schedule 15:07 - 20 Tetor, 2017

Rusia e cila në Siri po lufton me terrorizmin dh ebashkëpunon me qeverinë e ligjshme siriane, ka në plan të punojë dhe me pjesëmarrësit në procesin e pajtimit. Deklarata u bë nga presidenti rus Vladimir Putin duke theksuar se kriza siriane po dëshmon se ka një alternativë ndaj politikave shkatërruese. Kreu i Kremlinit shtoi se disa nga kolegët e tij kanë bërë të pamundurën që kaosi në Lindjen e Mesme të jetë i përhershëm