Presidenti i ri i SHBA, Merkel pres “kapitullin e ri” të bashkëpunimit

schedule08:43 - 21 Janar, 2021

schedule 08:43 - 21 Janar, 2021

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi se priste me padurim nisjen e një kapitulli të ri në marrëdhëniet gjermano-amerikane, në një mesazh urimi për presidentin e ri, Joe Biden.

“Urimet më të ngrohta në rastin e betimit tuaj si president,  Joe Biden dhe  Kamala Harris, një triumf i vërtetë për demokracinë amerikane”.

“Pres me padurim hapjen e një kapitulli të ri miqësie dhe bashkëpunimi gjermano-amerikan”, theksoi ajo./abcnews.al