Presidenti francez Macron zgjodhi mes Ronaldos dhe Messit

schedule17:47 - 27 Qershor, 2023

schedule 17:47 - 27 Qershor, 2023

Një video është shfaqur në rrjetet sociale ku shihet presidenti francez Emmanuel Macron duke biseduar me qytetarët. Dikush nga turma e pyeti Macron se kë preferon mes yllit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

“Unë preferoj Cristiano Ronaldon”, u përgjigj presidenti francez.

Cristiano Ronaldo aktualisht luan për Al-Nassr në Arabinë Saudite. Portugezi ka fituar Topin e Artë pesë herë në karrierën e tij. Sa i përket Lionel Messit, i cili kalon nga PSG në Inter Miami, argjentinasi e fitoi Topin e Artë shtatë herë. /G.D /abcnews.al