Premio “faraonike”, zbulohen shifrat e bonusit nëse Gjermania fiton Botërorin

schedule15:55 - 26 Shtator, 2022

schedule 15:55 - 26 Shtator, 2022

Sipas “Reuters”, Federata Gjermane e Futbollit ka bërë të ditur dhe ka zbuluar shifrën e lartë për çdo lojtar të kombëtares gjermane të cilët do të përfitojnë në rast se ata fitojnë Kupën e Botës.

Çdo lojtar nga kombëtarja gjermane, do të përfitojë një premio prej 400 mijë euro në rast se fitojnë Kupën e Botës në Katar. Kjo shifër është 50 mijë euro më e lartë se ajo e vitit 2018, në Botërorin në Rusi./ h.ll/abcnews.al