Premier League/ Fitore për kreun, Salah nderon Liverpool në transfertën e “Molineux”

schedule20:36 - 28 Shtator, 2024

schedule 20:36 - 28 Shtator, 2024

Përfituan nga barazimi i “Qytetarëve” të Manchester City dhe morën kreun me mundësinë e parë, që u ra në dorë.

“Të Kuqtë” e Liverpool ia kanë dalë të sigurojnë tre pikët e radhës, në Premier League, teksa mundën në “Molineux Stadium”, skuadrën e Ëolves, me rezultatin e ngushtë, 2-1, ku padyshim “heroi” i sfidës mund të quhet “faraoni” i sulmit , Mohamed Salah.

“Ylli” egjiptian shënoi golin e fitores në minutën e 61’-të, falë ekzekutimit përfekt të një 11-metërshi, duke i dhuruar sërish avantazhin pas golit të Ait-Nouri, në minutën e 56’-të, me algjerianin që barazoi francezin Konate, në sekondat e fundit, të fraksionit të parë të lojës.

Siç theksuam edhe më sipër, falë këtij rezultati “Të Kuqtë” e Liverpool ngjiten në vendin e parë të tabelës së Premier League, me 15 pikë, një më shumë se “Qytetarët” e Manchester City dhe “Topçinjtë” e Liverpool. /i.m /abcnews.al