Po luante, 16-vjeçarit i shpërthen granata në dorë

schedule19:50 - 1 Prill, 2019

schedule 19:50 - 1 Prill, 2019

Një adoleshent nga fshati Leshnicë i Pogradecit ka mbetur i plagosur. 16 vjeçari me inicialet E.Ç, duke luajtur në afërsi të ish Repartit Ushtarak, aksidentalisht i ka shpërthyer një granatë dhe për pasojë ka pësuar gjymtim të dorës.

Shtetasi E.Ç, u dërgua në Spitalin e Pogradecit ku ndodhet nën kujdesin intensiv të mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./abcnews.al