Po kaloni një krizë në çift? Këto detaje të vogla do të përmirësojnë lidhjen tuaj

schedule20:10 - 2 Janar, 2022

schedule 20:10 - 2 Janar, 2022

Ekziston një ide e gabuar se në një marrëdhënie, gjestet e mëdha janë ato që duhet të marrin të gjitha lëvdatat dhe që bëjnë diferencën. Por gjestet e vogla, të thjeshta që shprehin dashurinë, e bëjnë çiftin të ndihet vërtet mirë dhe të lumtur së bashku.

Vepra të vogla që tregojnë se jeni të interesuar

Dallimi në një marrëdhënie vjen nga gjërat, në dukje, shumë të parëndësishme, veçanërisht nëse është një marrëdhënie afatgjatë. Filloni duke bërë një filxhan kafe në mëngjes për të para se të ngrihet nga shtrati. Ose më mirë akoma, mëngjes për të dy. Është mendimi që ka më shumë rëndësi dhe më pas lëvizja.

Thuaj faleminderit

Është një fjalë me një kuptim kaq të madh. Bëjini të ditur se e vlerësoni vërtet sjelljen e tij të mirë. Është e rëndësishme të shprehësh mirënjohjen që është pjesë e jetës tënde dhe sa shumë do të thotë për ty dhe jo ta shfaqësh vetëm kur bën diçka të larmishme për ty.

Mos lejoni që celulari të hyjë vazhdimisht mes jush

Duhet të ketë kohë cilësore kur jeni bashkë dhe nëse celulari bie vazhdimisht. Instagram, facebook, emailet mund të presin. Nëse jeni të zemëruar me të për ndonjë arsye dhe jeni larg, kufizoni mesazhet në atë moment dhe merrni kohën tuaj. Problemet duhet të diskutohen gjithmonë ballë për ballë, ose nëse kjo nuk është e mundur, qoftë edhe përmes telefonit. Mesazhet e irrituara sjellin vetëm sherr.

Jep një përqafim

Mund të duket si lëvizja më e thjeshtë në një marrëdhënie, por kontakti fizik me kohën është i kufizuar për disa arsye dhe lidhja mes jush humbet. Mundohuni të shmangni lëvizjet kalimtare që kanë sjellë rutinë në marrëdhënie, por për të pasur këtë përqafim të papritur që tjetri nuk e pret, mbajini dorën në makinë ose kur shikoni një film. Jo gjithmonë, por është mirë të afrohesh në mënyra kaq të thjeshta.

Gjeni kohë për veten tuaj

Në gjithë këtë kaos që mbizotëron, nuk gjen kohë për veten. Të shpenzosh kohë me veten, pavarësisht nëse do të thotë të kujdesesh për pamjen e saj apo thjesht të kujdesesh për interesat e tua, bën që të jesh versioni më i mirë i vetes. /abcnews.al