Play off i Champions League, gjashtë vendet e fundit për një biletë në 32 ekipet më të mira

schedule13:20 - 2 Gusht, 2022

schedule 13:20 - 2 Gusht, 2022

Është hedhur shorti për Play-off e Champions League.

Ndeshjet do të luhen në datat 16/17 dhe 23/24 gusht dhe do të caktojnë 6 vendet e fundit në dispozicionin për të plotësuar listën e 32 pjesëmarrësve në turneun më të bukur evropian.

 

Ludogorets / Dinamo Zagreb

Crvena Zvezda / Pjunik

Kopenhagen

Sherif Tiraspol / Viktoria Plzen

Karabag / Ferencvarosh

Bodo-Glimt / Zalgris Vilnius

Makabi Haifa / Apollon Limasol

Trabzonspor

Vazo e ligave:

Benfika / Midjyland

Union Shën-Xhilos / Raingers

Dinamo Kiev / Sturm Graz

Monaco / PSV. / h.ll/abcnews.al