“Piranjat” vizitojnë nënkomisaren më të famshme në Shqipëri, na ndiqni sonte ora 21:01 në ABC

schedule16:39 - 9 Tetor, 2022

schedule 16:39 - 9 Tetor, 2022

Nënkomisarja e Elbasanit, e famshme për gjarprin e saj dhe e pezulluar me shumë bujë nga puna pas postimeve në rrjete sociale, duket se është kthyer në detyrë me më shumë vetëbesim se kurrë.
Si do e përjetojë ajo vizitën e Piranjave?

A ka reflektuar mbi qëndrimet e saj të mëparshme për gazetarët?

Na ndiqni sonte në orën 21:01 në ABC News dhe kanalin T7 në Kosovë.

Kujtojmë se në gusht të këtij viti, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë pezulloi nga detyra policen më të famshme në Shqipëri, e cila çuditërisht iu sul mediave dhe qytetarëve që kërkonin llogari në lidhje me ekzekutimin në mes të qytetit të Madrit Ulqinakut nga një 18-vjeçar i armatosur.

Anista Kostani, e bërë e njohur kryesisht si kujdestare e një gjarpri dhe për komentet fyese dhe kërcënimet ndaj gazetarëve u vu nën një hetim të thelluar nga AMP.
Çfarë ka thënë nënkomisarja e famshme?

Nënkomisarja e Policisë në Elbasan, Anisa Kostani ka vijuar me komentet ofenduese ndaj gazetarëve, të cilët sipas saj nuk shohin sukseset e bluve të këtij qyteti. Gjithçka nisi pas raportimit të mediave në lidhje me vrasjen e Madrit Ulqinakut mbrëmjen e djeshme në Elbasan nga 18-vjeçari Horgito Peqini, i cili nuk është kapur ende nga policia.

Lexo edhe: “O gazetarë të degjeneruar, pse nxini punën e shkëlqyer të Policisë së Elbasanit?” Policja e famshme me gjarpër në shtëpi fyen punonjësit e medias pas vrasjes së mbrëmshme

Kostani ka bërë një postim mjaft fyes për punonjësit e medias në rrjetet sociale duke i cilësuar ata si njerëz të degjeneruar dhe se i kishin marrë provimet përmes favoreve të tjera ndaj “profesorëve Don Zhuanë”, ndërkohë që në komente me një miken e saj shfryn tërësisht imagjinatën duke kërcënuar madje.

Në komunikim e sipër me mikeshën e saj të quajtur “Alda”, Nënkomisarja thotë se gazetarët mund të përfundojnë nën rrotat e makinave, ndërkohë që më poshtë e prish edhe më tepër gojën.

Pasi skandali i postimeve të saj shpërtheu në media, Nënkomisarja e bërë e famshme për gjaprin që mban në shtëpi ka fshirë komentet me fyerje, por ka mbajtur ende në profil postimin e pazakontë për një punonjës policie, i cili bie ndesh edhe me Rregulloren e Sjelljes së Punonjësve të Policisë së Shtetit./abcnews.al/