Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër, për çfarë mund t’ju ndihmojë

schedule15:16 - 21 Nëntor, 2021

schedule 15:16 - 21 Nëntor, 2021

Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër mund të shërojë shumë sëmundje si astma, tuberkulozi, pneumonia, pagjumësia, problemet me zemrën, kollën, artritin e shumë të tjera! Është një nga ilaçet që vështirë se mund ta lini.

 Përbërësit që ju nevojiten:

 • 500 ml qumësht
 • 10 thelpinj hudhre, te grira holle
 • 2-3 lugë sheqer
 • 250 ml ujë

Procedura:

 • Në një tenxhere hedhim ujin dhe qumështin dhe më pas shtojmë hudhrën.
 • E lemë të ziejë në zjarr për pak. Duhet ta ngrohni mbi nxehtësi mesatare. A
 • Përziejini dhe shtoni sheqerin në këtë përzierje. Pini sa është nxehtë!

Përfitimet:

 • për astmën: 3 thelpinj hudhër çdo natë, lehtësoni këtë problem
 • për pneumoni: pijeni këtë pije me qumësht 3 herë në ditë dhe shërojeni
 • për problemet e zemrës: Kjo pije ul kolesterolin e keq LDL dhe ndalon formimin e mpiksjes, në mënyrë që shëndeti i zemrës të jetë shumë më i mirë. Nëse e bëni këtë pije me qumësht me pak yndyrë ose me qumësht të skremuar, do të jetë edhe më efektive.

Kjo pije e mrekullueshme mund të shërojë shumë sëmundje si astma, tuberkulozi, pneumonia, pagjumësia, problemet me zemrën, kollën, artritin e shumë të tjera për verdhëzën. Hudhra është shumë e rëndësishme për verdhëzën dhe largimin e toksinave.

Hudhra aktivizon enzimat e mira dhe mëlçia fillon të punojë shumë më mirë. Mëlçia jonë ka nevojë për squfur për të hequr toksinat nga trupi dhe hudhra e ka atë. Kjo është jetike për mëlçinë dhe është edhe më e mirë për sëmundjen e mëlçisë yndyrore. Ka selen, i cili ndihmon në uljen e yndyrës së mëlçisë. Nëse e pini këtë përzierje për 5 ditë, verdhëza do të zhduket.

 • për artritin: kjo përzierje zvogëlon dhimbjen dhe inflamacionin
 • për pagjumësinë: do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe më në fund të bini në gjumë.
 • për kollën: Shtoni shafran të Indisë dhe keni gjetur kurën perfekte për kollën. Përzieni hudhrën, qumështin dhe shafranin e Indisë për këtë qëllim. Hudhra vret bakteret dhe nëse shtoni edhe mjaltë, do të lehtësojë problemet kronike të kollës njëherë e përgjithmonë
 • për tuberkulozin pulmonar: Kjo përzierje është efektive për këtë problem. Squfuri që përmban hudhra ndihmon në mënyrë efektive në këtë rast. Përdorni 1 g hudhër, 240 ml qumësht dhe 1 litër ujë. Të gjitha këto i ziejini së bashku dhe në fund do t’ju lihet të pini nga sasia fillestare. Konsumojeni këtë pije 3 herë në ditë.
 • për kolesterolin: Pini këtë përzierje të nxehtë për 7 ditë gjithashtu, dhe kolesteroli i keq LDL do të ulet dhe HDL e mirë do të rritet.
 • për tretje: Hudhra është antiseptike dhe kjo do të thotë se forcon imunitetin e fortë dhe tretjen e mirë. Është gjithashtu efektiv në pastrimin e sistemit limfatik dhe largimin e toksinave. Gjithashtu, hudhra ndihmon në tretje të mirë dhe ndihmon në rastet e diarresë.
 • për impotencë: Qumështi ndihmon me probleme të tilla. Si gratë ashtu edhe burrat me probleme të fertilitetit duhet të hanë gjithashtu copa hudhre të ziera.
 • për dhimbjet e nervit shiatik: Hudhra me qumësht lehtëson dhimbjet nervore të njohura edhe si dhimbje të nervit shiatik. Me kalimin e kohës, ky trajtim do t’ju tregojë rezultate fantastike!