Piatek: Milan solid, po rikthehemi. Kriza? Ju tregoj shkakun

13:09 | 09/12/201913:090

Milan arriti një fitore shumë të rëndësishme dje në transfertën e Bolognas, duke arritur fitoren e dytë radhazi. Sulmuesi kuqezi, Krzysztof Piatek, ishte një nga protagonistët e ndeshjes, ku fitoi një penallti në pjesën e parë, të cilën e ktheu në gol po vetë ai.

”Ndjehem më mirë tani. Mendoj se kemi bërë një ndeshje të mirë të gjithë, çka është shumë e rëndësishme pasi tregon se jemi një ekip i konsoliduar. Tashmë po ngjitemi dhe në renditje, kjo ka rëndësi,” tregon sulmuesi polak për ‘Sky Sport Italia’.

”Po i marrim ndeshjet një nga një. Në çdo ndeshje futemi për tre pikët, pra synimet tona janë maksimale. Unë jam rritur shumë fizikisht, pasi në fillimin e sezonit kisha vështirësi. Nuk e di pse kisha disa probleme në fazën përgatitore, por tani jam shumë më mirë,” mbyll Piatek. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono