Përgatitet akullorja me shije djathi dhe makaronash, jeni kurioz ta provoni?

schedule18:21 - 16 Korrik, 2021

schedule 18:21 - 16 Korrik, 2021

Një akullore me shije djathi dhe makaronash është futur në tregun e ëmbëlsirave.

Qendra Van Leeuwen në Brooklyn shtoi djathin e Kraft Macaroni në akulloren e tyre për të krijuar akulloren me aromë Kraft Macaroni & Cheese.

“Ne e dimë që nuk ka asgjë më freskuese në një ditë të nxehtë vere sesa akullorja”, tha në deklaratë Kraft Macaroni & Cheese Sr. Menaxheri i Asociuar i Markës Emily Violett. “Kjo është arsyeja pse ne donim të kombinonim dy nga ushqimet më ikonike të relaksit për të krijuar një akullore me aromën e paharrueshme të Kraft Macaroni & Djathit me të cilin u rritëm të gjithë.”

“Si adhurues të mëdhenj të Van Leeuëen, ne e dinim se ata do të ishin partneri i përsosur për të krijuar këtë akullore me ne. Jo vetëm që ka shije të shijshme, por gjithashtu është bërë me përbërës me cilësi të lartë dhe nuk përmban aromë artificiale, konservantë ose ngjyra. ashtu si makarona dhe djathi ynë Kraft “, shtoi Violett.

Prodhuesi i makaronave dhe djathit, i cili u bashkua me Heinz gjashtë vjet më parë për të formuar kompaninë e tretë më të madhe të ushqimit dhe pijeve në Amerikën e Veriut, njoftoi përhapjen e akullores me edicion të kufizuar në fillim të kësaj jave për të përkuar me Ditën Kombëtare të Macaronit dhe Djathit./abcnews.al