Për kaq shumë vite e keni grirë djathin gabim në makarona

schedule18:13 - 30 Prill, 2021

schedule 18:13 - 30 Prill, 2021

Një nga gjërat e zakonshme që na ndodh kur grijmë djathin sipër spagetit është gjysma e sasisë që shpesh përfundon jashtë pjatës.

Në fakt, ndoshta është faji i mënyrës se si e bëjmë këtë punë. A keni fërkuar djathin  në mënyrë të gabuar për kaq shumë vite? Një përdorues i Tëitter bëri zbulimin dhe tregoi mënyrën e thjeshtë dhe efektive. E vetmja gjë që duhet të bësh është të vendosësh rende horizontalisht dhe sasinë e djathit që do të mblidhet për ta hedhur në pjatë. 

Fotoja e mëposhtme mund t’ju ndihmojë të kuptoni zgjidhjen e thjeshtë dhe të mos e lini djathin të shkojë dëm.

/abcnews.al