Patrice Evra i vjen keq që ka zgjedhur ekipin francez

schedule17:49 - 16 Shtator, 2022

schedule 17:49 - 16 Shtator, 2022

Në një vizitë në Ganë, ku ai u takua veçanërisht me Presidentin Nana Akufo-Addo, Patrice Evra iu rikthye karrierës së tij futbollistike, duke shpallur dashurinë e tij për Afrikën dhe keqardhjen e tij që nuk kishte bërë zgjedhjen për t’u bashkuar me ekipin Senegalez, kur ai pati mundësinë.

“Nëse do të mund të kthehesha, do të zgjidhja të përfaqësoja vendin tim të lindjes, Senegalin, në vend të Francës”, pranoi ish-lojtari francez (81 paraqitje).

“Kur isha i ri, prindërit më dhanë mundësinë të zgjidhja kombëtaren dhe për shkak se u rrita në Francë, zgjodha Francën. Por më vonë kuptova se zgjedhja e vendit tim u bë politike. Një nga mësimet e dhimbshme që mësova me këtë zgjedhje është se kur luan mirë dhe fiton, je francez; kur humbet skuadra, konsiderohesh senegalez”, shpjegon ai tashmë i pensionuar që nga viti 2019. /abcnews.al/