Pas burgut në Fier, përfundon procesi i votimit në Drenovë dhe Burrel

schedule17:59 - 25 Prill, 2021

schedule 17:59 - 25 Prill, 2021

Pas burgut të Fierit, ka përfunduar votimi edhe në burgun e Drenovës në Korçë dhe në Burrel.

LEXO EDHE: Përfundon votimi te burgu i Fierit, kanë hedhur votën 186 të dënuar dhe të paraburgosur

Burime për abcneës.al bëjnë me dije se kanë votuar 275 të burgosur në Drenovë.

Ndërsa procesi i votimit në të gjitha IEVP-të ka vijuar normalisht.

Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, kanë votuar deri në orën 18:00, një numër prej 1.801 të dënuar dhe paraburgosur, nga 2651 votues të kësaj kategorie në listat zgjedhore. Shifra e pjesëmarrjes në këtë proces zgjedhor është 68% deri në orën 18:00.

Ndërkohë që qendrat e votimit do të mbeten të hapura deri në orën 19:00 për të pritur zgjedhësit e kategorisë së të dënuarve dhe të paraburgosurve që dëshirojnë të votojnë. l.k/abcnews.al