Pas arrestimit të Sali Mustafës, EULEX-i zbarkon në zyrat e veteranëve, raportohet për arrestime

schedule12:01 - 25 Shtator, 2020

schedule 12:01 - 25 Shtator, 2020

Një ditë pas arrestimit dhe të konfirmimit të aktakuzës për Sali Mustafën, zyrtarët e EULEX-it kanë zbarkuar sot në zyrat e veteranëve të UÇK-së.

Sipas informacioneve të raportuara në media, aty po zhvillohet një aksion, ku pritet të ketë edhe arrestime.

Arrestimi i djeshëm i Salih Mustafës në ditët në vijim mund të shoqërohet edhe me arrestime të tjera.

N.D./abcnews.al