Pas 36 orësh kërkime, 2-vjeçari gjendet shëndoshë e mirë në pyll

schedule12:12 - 19 Qershor, 2021

schedule 12:12 - 19 Qershor, 2021

Një djalë dy vjeçar është gjetur i gjallë pas 36 orësh pasi ishte larguar nga shtëpia e tij në Portugali. Vogëlushi Noah, u zhduk herët në mëngjesin e së mërkurës pasi babai i tij fermer kishte dalë për të punuar.

Shërbimet e urgjencës dhe dhjetëra vullnetarë u angazhuan për gjetjen e vogëlushit. Ai u gjet dy milje nga shtëpia e tij në Proenca-a-Velha në Portugalinë qendrore, afër kufirit me Spanjën.

The little boy disappeared as his mother was asleep before 8am on Wednesday

Noah është në gjendje të mirë shëndetësore pasi po trajtohet në spital për dehidratim. Vendasit, të cilët dolën vullnetarë për të marrë pjesë në kërkim e kanë quajtur vogëlushin “të mbijetuarin e mrekullisë”.

It was an emotional reunion for Noah and his anguished parents

/abcnews.al