Parfume ndërkombëtare të preferuara nga gratë

schedule09:30 - 6 Prill, 2021

schedule 09:30 - 6 Prill, 2021

Gratë u kushtojnë një rëndësi të veçantë parfumeve, pasi dihet që janë plotësuesi kryesor i pamjes dhe elegancës së tyre. Siç dihet, aromat e drurit të sandalit apo qelibarit preferohen nga shumë, kështu që ato priren të parfumet që përqendrohen kryesisht në këto tone, të cilat rrisin hijeshinë dhe tërheqjen e tyre.

Në vijim, ne do t’ju paraqesim një grup të preferuar dhe të dashur ndërkombëtarë për gratë.

La Vie est Belle nga Lancome:

Kjo aromë tërheqëse nga Lancome është një nga parfumet e preferuara për gratë, dhe ata e përdorin atë shpesh gjatë rasteve të tyre, për shkak të aromës së tij elegante që përzien zambak, dardhë, patchouli dhe myshk të bardhë, duke e bërë atë një parfum shumë të veçantë dhe të preferuar.

Versace Eros Pour Femme: Përveç aromës aromatike dhe joshëse, ky parfum dallohet nga shishja e tij shumë elegante, e cila zbukuron veshjet e shumë grave. Kjo aromë përqendrohet kryesisht në dru sandali, misk, qelibar dhe pyje të shumtë, përveç bergamotit dhe shegës, të cilat janë të gjitha tonet dalluese dhe më të përdorura orientale.

Orchid kadife Tom Ford:

Kjo aromë karakterizohet nga aroma e saj e ngrohtë dhe elegante, e cila e bëri atë një nga parfumet e preferuara të grave që dëshirojnë ta kenë. Shtë një përzierje e karamelit, sheqerit, mjaltit, bergamotit italian, shënimeve me lule të tilla si jasemini, orkide dhe shënime orkide pllakë, përveç drurit të sandalit dhe lëkurës së papërpunuar të mbushur me vanilje.

Buqetë Ôud, L’autre Oud, Ôud Ambroisie:

Ky grup parfumesh oud përfaqëson luksin e notave orientale par ekselencës, veçanërisht pasi Oud është aroma e preferuar e grave nga kohërat antike deri më sot, gjë që shpjegon kërkesën e madhe për këto parfume në veçanti./abcnews.al