Pamjet nga aksidenti me 4 të plagosur, “Audi” u fut në parakalim të gabuar, makinat bëhen copë

schedule11:09 - 8 Gusht, 2022

schedule 11:09 - 8 Gusht, 2022

Abc ka siguruar pamjet e aksidentit të rëndë të ndodhur paraditen e sotme në aksin Lezhë-Shkodër.

Një “Audi” me targa të Kosovës dhe një “Mitsubish|” me targa të Greqisë u përplasën.

Shkak dyshohet se ka qenë parakalimi i gabuar i Audit, ndërsa 4 persona kanë mbetur të plagosur.

Në videot e siguruara nga Abc, shihen makinat e bëra copë, ndërsa aksidenti ka shkaktuar radhë të gjata trafiku.

Lëvizja e automjeteve është devijuar në aksin e vjetër Kallmet-Dajç.

Zjarrfikësja dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa të plagosurit janë transportuar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën./Abcnews.al/