Pamje mbresëlënëse/ Suita më e madhe dhe më e shtrenjtë e hoteleve në botë, ndodhet në Dubai

schedule12:26 - 27 Janar, 2023

schedule 12:26 - 27 Janar, 2023

Rezidenca mbretërore në hotelin e ri superluksoz Atlantis The Royal në Dubai është ekskluzivisht për ata që dëshirojnë të vendosin duart thellë në xhepat e tyre, pasi kushton 100,000 dollarë një natë.

Hoteli i ri Atlantis The Royal në ishullin Palm Jumeirah të Dubait thyen rekorde luksoze. Resorti, i cili pritet të bëhet destinacioni tjetër i nxehtë për elitën, është i shtrirë në gjashtë kulla dhe 43 kate me një pamje unike të Gjirit Persik dhe është i vendosur në blloqe.

Nuk është çudi që këtu ndodhet suita më e madhe dhe me sa duket më e shtrenjtë në botë. Është “Rezidenca Mbretërore” që shtrihet në 1022 metra katrorë dhe kushton 100 mijë dollarë nata! Madje, kjo suitë priti Beyoncé, e cila së fundmi performoi në hapjen madhështore të hotelit. Këngëtarja e njohur ka qenë edhe qiramarrësja e parë e suitës ultraluksoze, pasi në muajin shkurt pritet të hapen rezervimet për të gjitha dhomat e hotelit.

Zona Mbretërore ka katër dhoma gjumi dhe në thelb është një apartament nën çati me dy nivele me një holl privat të dekoruar me pemë ulliri shekullore dhe tavane mbresëlënëse të larta. Suita përfshin një tarracë private me një pishinë pafundësie dhe sigurisht pamje mahnitëse të Dubait.

Projektuar nga firma arkitekturore Kohn Pedersen Fox (KPF), Atlantis The Royal Hotel ka gjithsej 795 dhoma me çmime që fillojnë nga 850 dollarë për natë. Përveç Royal Mansion, hoteli përfshin edhe 44 suita luksoze me pishina private. Përveç kësaj, ajo ka 17 restorante dhe bare, të vetmen shatërvan zjarri dhe uji në Lindjen e Mesme, si dhe akuariumin më të madh në botë të kandilve të detit, me mbi 4000 kandil deti./abcnews.al