Pak orë pas ndeshjes në Champions trajneri i Bayernit rezulton pozitiv me Covid-19

schedule11:15 - 21 Tetor, 2021

schedule 11:15 - 21 Tetor, 2021

Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsamann ka rezultuar  pozitivi me Covid-19 disa orë pas ndeshjes në Champions League kundër Benficas të cilët “bavarezët” e fituan me rezultatin e thëllë 0-4.

Klubi gjerman përmes një postimi zyrtar në rrjetin social “Tëitter” ka njoftuar se trajneri ka dalë pozitiv edhe pse është vaksinuar më të dyja dozat.

Nagelsamann pritet t’i mungojë skuadrës për 1 osë 2 ndeshjet e ardhme në Bundesligë ndaj, Hoffenheim dhe Union Berlin.  /abcnews.al