Orë vendimtare për trajnerin e Udinese, ja emrat për ta zëvendësuar

schedule18:22 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 18:22 - 7 Dhjetor, 2021

16 pikë në 16 ndeshje, dy në katër të fundit dhe një fitore që i mungon prej një muaji.

Këto janë shifrat që tregojnë momentin që po përjeton Udinese. Një situatë e ndërlikuar, e cila ka bërë që klubi të bëjë reflektime të thella për të ardhmen e Luca Gotti , i cili ka qenë shpesh i rrezikuar në dy vitet që ulet në pankinën Friuliane, por kurrë nuk ka qenë aq afër përjashtimit sa këtë herë, raporton Calciomercato.

DREJT PËRJASHTIMIT – Pritet një vendim përfundimtar nga familja Pozzo në orët në vijim, me Gino , djalin e mbrojtësit Giampaolo, i cili po kthehet në Udine nga Londra, ku zakonisht banon për të menaxhuar të gjitha punët e familjes. Duket gjithnjë e më shumë është e mundshme hipoteza e një shkarkimi të trajnerit, i cili prej disa kohësh nuk ka më ndjenjën me ambientin që kishte karakterizuar muajt e parë në klub.

ZËVENDËSUESIT – Janë vlerësuar disa emra, nga hipotezat spanjolle tek ato italiane, të cilët për momentin janë në pole-pozicion për të ringjallur ekipin dhe për ta nxjerrë nga një situatë delikate. Ëndrra është Marco Giampaolo. Pas tij Roberto Donadoni dhe Rolando Maran, i cili është ende nën kontratë me Genoan. /abcnews.al/