Optimizëm tek Interi për Lukakun, belgu pritet të jetë gati për ndeshjen me Romën

schedule22:20 - 21 Shtator, 2022

schedule 22:20 - 21 Shtator, 2022

Romelu Lukaku ka progres në rikuperimin e tij nga dëmtimi.

Mësohet se sulmuesi belg ka nisur stërvitjen në fushë dhe kjo pauzë për shkak të kombëtareve pritet t’i japë atij mundësinë të kthehet në kohë për ndeshjen e Interit ndaj Romës.

29-vjeçari e nisi mirë sezonin nën urdhërat e Simone Inzaghit, por dëmtimi e dyroi të mos ishte i disponueshëm për disa ndeshje./ h.ll/abcnews.al