Omicron, Zvicra shtrëngon kufizimet

schedule15:28 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 15:28 - 3 Dhjetor, 2021

Zvicra ka forcuar masat kundër Covid-19 të premten, ndërsa qeveria po lufton për të mbajtur në kontroll rritjen e rasteve për shkak të variantit Omicron.  Vendi do të bëjë të detyrueshme maskën dhe secili person që është rikuperuar nga virusi apo vaksinuar duhet të pajiset me pasaportë shëndetësore.

Zvicra ka rekomanduar gjithashtu që personat që kanë mundësi të punojnë nga shtëpia. Masat do të hyjnë në fuqi të hënën, më 6 dhjetor dhe do të qëndrojnë në fuqi deri më 24 janar.

/abcnews.al