Nuk mjafton vetëm dashuria, 3 arsyet pse meshkujt i lënë femrat dhe pse i duan

schedule19:45 - 15 Korrik, 2022

schedule 19:45 - 15 Korrik, 2022

Jeni befasuar nga lajmi se miqtë tuaj u ndanë pas disa vitesh ndonëse ata dukeshin si një çift perfekt para të gjithëve. Por, ndonjëherë si burrat ashtu edhe gratë e kuptojnë se partneri i tyre është një barrë. Atëherë dashuria thjesht pushon së qeni e mjaftueshme dhe marrëdhënia përfundon.

Këto janë tre arsyet më të zakonshme pse meshkujt largohen nga femrat që duan. Arsyet nuk kanë të bëjnë me ndjenjat por me gjërat për të cilat mendojnë dhe përballen burrat e rritur.

Ju jeni përpjekur ta ndryshoni atë

Gjatë rinisë, njeriu fiton disa zakone dhe prirje që më vonë bëhen pjesë e karakterit të tij. Midis tyre ka në mënyrë të pashmangshme hobi dhe pasione të ndryshme të vogla që një person gëzon dhe nuk dëshiron t’i ndryshojë. Është e rrallë që një person në një moshë të pjekur të dëshirojë të ndryshojë gjërat me të cilat është mësuar, i do dhe i pëlqen.

Është krejtësisht e gabuar të përpiqesh të ndryshosh partnerin. Ke hyrë në marrëdhënie me vetëdijen se kush është dhe si është, dhe vetëkuptohet që i pranon ato pjesë të vogla të karakterit të tij. Kur një mashkull ndjen se nuk mund të jetë me ju ashtu siç është në të vërtetë, ai do t’ju lërë me gjithë ndjenjat e ngrohta.

Negativiteti

Grindjet, skandalet dhe ndjenja e fajit mund ta largojnë një mashkull nga ju, pavarësisht se sa shumë ju do. Nëse nuk keni qenë negativ kohët e fundit, ndoshta edhe i zemëruar ose i pakënaqur, përpiquni të përcaktoni burimin e kësaj. Flisni me partnerin për t’ju kuptuar, sepse askush nuk do të dëshirojë të durojë negativitetin e vazhdueshëm, sado që t’ju dojë.

Qëllime të papajtueshme

Pavarësisht se sa i ri jeni, është e rëndësishme që qëllimet tuaja në jetë të përputhen nëse dëshironi që marrëdhënia juaj, dhe ndoshta më vonë martesa juaj, të jetë e suksesshme. Kur vizioni i partnerit për të ardhmen ndryshon nga planet tuaja, thjesht nuk jeni një çift i pajtueshëm, sado pasion dhe ndjenja të ketë mes jush. /abcnews.al