Nuk ka qetësi për Ancelottin, një tjetër titullar i Evertonit dëmtohet

schedule10:16 - 3 Qershor, 2020

schedule 10:16 - 3 Qershor, 2020

Një tjetër lajm i keq për trajnerin e Evertonit, Carlo Ancelottin. Pas dëmtimit të mesfushorit Gambin, tekniku italian do ti duhet ti bëjë llogaritë dhe pa qëndërmbrojtësin, Yerry Mina.

Është vetë klubi anglez që ka konfirmuar dëmtimin e kolumbianit, përmes një deklarate zyrtare. 25-vjeçari që erdhi nga Barcelona pritet të mungojë disa javë dhe tashmë është nën kujdesin e mjekëve të Evertonit.

Premier League pritet të startojë në 17 qershor, pasi u ndërpre që në muajin mars nga pandemia botërore. Ancelotti duket se do të ketë disa mungesa të rëndësishme, në një periudhë jo të favorshme. /abcnews.al