Nuk i mban dot lotët, Higuain njofton tërheqjen: Ka ardhur dita për t’i thënë lamtumirë futbollit!

schedule19:04 - 3 Tetor, 2022

schedule 19:04 - 3 Tetor, 2022

“Sot jam këtu për t’ju treguar historinë time. Ka ardhur dita për t’i thënë lamtumirë futbollit një profesion që më ka dhënë shumë dhe ndihem i privilegjuar që e kam jetuar, me momentet e tij të mira dhe jo aq të mira”. Kështu Gonzalo Higuain njoftoi tërheqjen e tij nga futbolli.

“Pipita” do t’i thotë zyrtarisht “mjaft” futbollit të luajtur në fund të kontratës së tij me Inter Miami e cila skadon më 31 dhjetor 2022.

Ish-sulmuesi i Napolit ka komunikuar vendimin e tij dhe më pas ka shpërthyer në lot, teksa bashkëlojtarët e tij kanë dashur ta ngushëllojnë sulmuesin, i cili ka marrë një vendim shumë të vështirë për karrierën e tij futbollistike.

 

/f.a/abcnews.al