Noka: “Klani Xhafa” në sulm kundër deputetit Salianji

schedule15:25 - 4 Korrik, 2022

schedule 15:25 - 4 Korrik, 2022

Sulm të “klanit Xhafa”, e ka quajtur deputeti Flamur Noka procesin gjyqësort të Ervin Salianjit, seanca për të cilin u shty ditën e sotme.

Në një shënim në rrjetet sociale, Noka shkruan se Salianjit i janë vërsulur me procese gjyqësore të montuara.

Reagimi i plotë:

Klani Xhafa në sulm kundër deputetit Salianji

Kolegu Ervin Salianji bëri publik investigimin e gazetarit që provonte se vëllai i “rilindasit” Fatmir Xhafa vazhdonte organizimin e trafikut të drogës.

Me procese gjyqësore të montuara në shkallën e parë dhe në apel, vëllazëria e drogës i është vërsulur deputetit të Partisë Demokratike me akuzën se ai u ka dëmtuar imazhin që me “djersën e ballit” e kanë vendosur në Itali e Venezuelë.

Pjesë e planit për t’i mbyllur gojën deputeti Salianji janë gjyqtarë me lidhje miqësore me klanin Xhafa, agjentë të SHISH, dëshmitarë të rremë e mbi këta qëndrojnë dy narkoshtetarët Edi Rama dhe Fatmir Xhafa.

Ndodh edhe kjo, që një i arratisur ka besim te drejtësia.

/abcnews.al