Njeri i madh! Bale dhuron 500 mijë sterlina për spitalin ku lindi

schedule22:00 - 22 Prill, 2020

schedule 22:00 - 22 Prill, 2020

Plot 500 mijë sterlina ka dhuruar Gareth Bale për të luftuar pandeminë Koronavirus. Kjo shumë faraonike, ka shkuar në spitalin e Cardiff dhe për shoqatën e bamirësisë, “Vale Health”.

Gareth Bale ka lindur në Cardiff dhe këto para, do të shkojnë pikërisht për spitalin ku sulmuesi i Real Madrid ka lindur. Në këtë shumë të dhuruar, ka pasur ndikim edhe partnerja e Bale, Emma.

Kjo e fundit ka bërë shpeshherë bamirësi në Uells, por kjo shumë prej 500 mijë sterlinash, është me të vërtetë shumë e madhe dhe pritet të ndihmojë jashtëzakonisht shumë në luftën ndaj COVID-19, që po përhapet në të gjithë botën./abcnews.al