Një largim në MLS është i mundur për Messin

schedule17:05 - 26 Nëntor, 2022

schedule 17:05 - 26 Nëntor, 2022

Lionel Messi iu bashkua PSG-së vitin e kaluar dhe pas një sezoni të vështirë, argjentinasi është rikthyer në një nivel shumë të mirë që nga gushti. Kontrata e tij përfundon në fund të sezonit dhe ai mund të largohet nga klubi dhe t’i përgjigjet sirenave të MLS.

Ndërsa aktualisht është duke luajtur Kupën e Botës me Argjentinën, Lionel Messi do të duhet të diskutojë të ardhmen e tij në muajt e ardhshëm. Në varësi të rezultatit të përzgjedhjes së tij, vendimi i tij mund të jetë i ndryshëm. Por në moshën 35-vjeçare, shtatë herë fituesi i Topit të Artë mund të marrë një drejtim krejtësisht tjetër.

Një largim në MLS është i mundur

Sipas Relevo, Lionel Messi lehtë mund të marrë drejtimin e MLS për të ardhmen e tij. Argjentinasi ngjall detyrimisht interesin e klubeve të mëdha në kampionatin amerikan, si Inter Miami. Diçka për të trembur PSG-në që synon ta mbajë atë, pasi rikthimi i tij në formë është një kënaqësi për t’u parë.

Një zgjatje është ende e mundur

Lionel Messi e pëlqen Parisin dhe megjithatë nuk është e pamundur që ai të vazhdojë karrierën e tij në Evropë, nën qendër të vëmendjes. Një zgjatje me PSG është ende e rëndësishme, ndryshe nga një rikthim në Barça që duket gjithnjë e më i largët. Por klubi kryeqytetas e di se rreziku i vërtetë vjen nga Amerika. /G.D abcnews.al/