Një Lamborghini Aventador unik, zbulohet modeli i ri i modifikuar

schedule14:17 - 29 Korrik, 2021

schedule 14:17 - 29 Korrik, 2021

Fabio Lamborghini, nipi i Ferruccio Lamborghini, ka zbuluar supermakinën Era, një version i rishikuar i Lamborghini Aventador, projektuar nga Huber për nder të dhjetë viteve të modelit italian. Huber ka ofruar një version të modifikuar, me një trup të ridizajnuar i cili megjithatë ruan ADN-në e sportistes së Sant’Agata Bolognese.

Huber Era ose një version shumë i modernizuar i Lamborghini Aventador

Ndërhyri në pamjen e tij, hoqi panelet origjinale të përparme dhe të pasme dhe i zëvendësoi me pjesë të reja të fibrave të karbonit, të cilat kanë padyshim më agresive. Vetëm 21 njësi të këtij modeli do të prodhohen. Versioni i modifikuar ka hequr logon e Lamborghini dhe e ka zëvendësuar atë me simbolin Huber.

/abcnews.al