Një burrë arrestohet pasi një fëmijë australian u gjet i vdekur në një fuçi

schedule03:37 - 19 Janar, 2022

schedule 03:37 - 19 Janar, 2022

Një burrë është akuzuar për vrasje pasi një fëmijë u gjet i vdekur në një fuçi në Australi. Viktima besohet të jetë një vajzë nëntë vjeçare e cila u zhduk nga Malet Blu pranë Sidneit të enjten e kaluar, raportojnë mediat lokale. Trupi i fëmijës u gjet nga oficerët të martën gjatë një kontrolli në një zonë me shkurre në një zonë fqinje.

Policia tha se një burrë 31-vjeçar ishte arrestuar në një apartament në brendësi të Sidneit dhe u akuzua për vrasje. Ai u dërgua në paraburgim për t’u përballur me një gjykatë të mërkurën. Raportet e mediave thanë se vajza, e cila nuk mund të identifikohet për arsye ligjore ishte me pushime me nënën e saj kur u zhduk të enjten e kaluar.

Ajo u raportua e humbur mëngjesin tjetër, duke nxitur një kërkim masiv nga autoritetet në terren të dendur raporton “BBC”. Policia e Uellsit të Ri Jugor tha se trupi i fëmijës u gjet në zonën e lumit Colo “me ndihmën e zhytësve të policisë” dhe njësive të tjera të specializuara.  / abcnews.al