“Një Benz i zi me ndoqi dhe nxorrën kallashin…”: Qytetari i tregon Berishës si reagoi më pas

12:36 | 13/01/202012:360

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë me ndjekësit e tij në “Facebook” denoncimin e një qytetari nga Bulqiza, I cili ka treguar se çfarë I ka ndodhur nga një makinë Benz në mes të qytetit.

Sipas postimit të Berishës, qytetari shkruan se teksa po kalonte rrugës një automjet me xhama të zi e ka ndjekur nga pas, ku një nga personat që ndodhej në makinë i ka nxjerrë  kallashin ne dritare.

Qytetari në mesazhin e tij shprehet i frikësua dhe thekson se shteti dhe policia duhet të marrin përgjegjësi për rrezikun që na kanoset në rrugë.

POSTIMI I PLOTE:

Bulqiza ne duart e gangstereve dhe krimineleve te partise se droges!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Mirmbrema Dr.Sali Berisha.

Zgjodha t’ju shkruaj juve pasi nuk dim ku te drejtohemi tjeter.

Ne Bulqize jan shtuar shum kto ganksterat.

Teksa po shkoja ne shpi rruges me afrohet nje Benz i Zi dhe u ndalua pran meje. Me muzik ne fund dhe une vazhdova rrugen teksa une hecja ato hecnin ktheva koken dhe i njoh si fytyra edhe shoferin edhe ate tjetrin qe ishte ne vend te pare, Nuk pash nese kishte te tjer pas se ishte mjeti me gjama te zinj mbrapa.

Teksa vazhdoja rrugen mjeti filloj te me ndicte dhe personi qe ishte ne vendin e pare nxorri kallashin ne dritare dhe duke shar e bertitur por nuk qelloi makina nderkoh ishte ne ecje.Me sa dukej ishin ne gjendje te dehur dhe jan rreth moshes 18-19 Vjec. Ky eshte shteti kjo eshte policia e Bulqizes. Te kesh frik te hecesh rrugve se nuk i dihet me cfar perballesh.”

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono