Një 41-vjeçar nga Fieri do ekstradohet në Itali

schedule09:55 - 30 Janar, 2019

schedule 09:55 - 30 Janar, 2019

Një 41 vjeçar, banues në Fier është arrestuar nga policia dhe do ekstradohet drejt Italisë. Ai akuzohet nga shteti fqinj për veprën penale “trafikimi i lëndëve narkotike”.

Njoftimi

Arrestohet një shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Interpol Tirana, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

– A.F, 41 vjeç, banues në Fier.

Gjykata e Milanos/Itali, me Vendimin e datës 11.09.2007 ka vendosur për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë./abcnews.al