Nis takimi Biden-Putin, presidenti i Zvicrës iu uron vendeve “dialog të frytshëm”

schedule13:50 - 16 Qershor, 2021

schedule 13:50 - 16 Qershor, 2021

Presidenti zviceran Guy Parmelin mirëpriti presidentin e SHBA-së Joe Biden dhe presidentin rus Vladimir Putin në Gjenevë përpara takimit të tyre, duke u uruar të dy udhëheqësve të zgjidhin mosmarrëveshjet mes dy vendeve.

“Z. President i Federatës Ruse dhe Z. President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në emër të qeverisë zvicerane, po ju uroj mirëseardhjen në Gjenevë, qytetin e paqes.  Është një nder dhe një kënaqësi për Zvicrën t’iu mirëpres, duke ju uruar dialog të frytshëm.

Në fillim të takimit të dy presidentët realizuan edhe foton e parë të përbashkët, bashkë me presidentin zviceran Guy Parmelin./abcnews.al