Nga ushtria, te shkollat, fasoneri dhe administratë, COVID-19 bën “namin” në Berat

schedule21:23 - 7 Shkurt, 2021

schedule 21:23 - 7 Shkurt, 2021

Në qarkun e Beratit sot është regjistruar një numër i lartë të infektimesh me koronaviurs. Institucionet ku vijon që të infektojë sëmundja janë të shumtë, shkolla, kopshte, banka, administratë, ushtri, etj.

Rastet me Covid-19 në qarkun e Beratit

-1 mësues ne shkollën jopublike “Irfan Ngjeqari” në Berat

-1 mësues në shkollën 9-vjeçare të fshatit Karkanjoz

-1 mësues në shkollën 9-vjeçare “Zihni Toska” në Berat

-1 mësues në shkollën 9-vjeçare të fshatit Sinjë

-1 nxënës në shkollën 9-vjeçare “22 Tetori” në Berat

-5 nxënës në shkollën e mesme “Kristaq Capo” në Berat

-1 nxënës në shkollën mekanike “Stiljano Bandilli” në Berat

-1 edukatore në kopshtin e fshatit Moravë

-1 infermier në Qendrën Shëndetësore në fshatin Pobrat

-1 infermier në Qendrën Shëndetësore në fshatin Cukalat

-1 punonjës i Drejtorisë Arsimore në bashkinë Berat

-1 punonjës social në bashkinë Berat

-1 elektricist në OSHEE Berat

-1 punonjës në filalin e një fondi në Berat

-1 oficer i Policisë Ushtarake

-1 ekonomist në një bankë në Urë-Vajgurore.

-1 inxhinier ndërtimi

-1 punonjëse në fasonerinë Malotex

-2 punonjës në fasfood Lundra në Berat

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 1,124  raste të reja me COVID-19, nga 4254 testime të kryera dhe 14 viktima./ db/ Abcnews.al