Nga tradhëtia te kalimi në Newcastle, pse u nda çifti Icardi-Wanda?

schedule18:04 - 17 Tetor, 2021

schedule 18:04 - 17 Tetor, 2021

Sipas L’Equipe, sulmuesi argjentinas, ishte shumë i prekur pasi u nda me ish-partnerin e tij Wanda Nara.

Sipas prestigjozes franceze, ai nuk u stërvit me ekipin e PSG-së, raporton AS.

Biznesmenja argjentinase, Wanda Nara, ka njoftuar ndarjen e saj nga futbollisti argjentinas Mauro Icardi për tradhti të dyshuar.

Sulmuesi ishte lidhur me Newcastle si një nga yjet e projektit të tij të ri , por Wanda do ta kishte qenë pengesa e madhe e operacionit duke mos dashur të shkonte të jetonte atje.

Deri pak ditë më parë, ajo nuk kishte planifikuar të lëvizte nga kryeqyteti francez , pasi, sipas The Sun , Wanda Nara nuk donte të ndryshonte Francën për Anglinë. Ndarja e tij nga Wanda hap një botë mundësish për argjentinasin, i cili vazhdon të ketë një treg të madh, dhe ka disa klube të mëdha që kanë nevojë për ‘9’ si ai.

Icardi nuk stërvitet pasi u nda me Wanda Nara

Mauro Icardi ka bërë sërish titujt e mediave për një komplot ekstra-sportiv. Sulmuesi argjentinas i vuri flakën rrjeteve sociale dje pas një postimi në Instagram të ish-partneres së tij, Wanda Nara, në të cilën u spekulua se lojtari mund ta kishte tradhtuar. Shenjat janë konfirmuar, pasi Wanda është larguar nga kryeqyteti francez këtë mëngjes dhe ish-lojtari i Interit ka munguar në stërvitjen e PSG-së.

Sipas L’Equipe , arsyeja pse Icardi nuk u stërvit sot është thjesht emocionale. Ai nuk ka dëmtime dhe këtë mëngjes u prek shumë nga ndarja me Wanda Nara. Ngjarja ndodhi vetëm dy ditë para ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Leipzig, në të cilën Icardi mund të jetë jashtë pasi nuk stërvit sot. /abcnews.al/