Nga diagnoza në fitore, lufta e një vajze kundër kancerit në një video

schedule14:27 - 26 Shtator, 2022

schedule 14:27 - 26 Shtator, 2022

Nuk është pacientja e parë me kancer që vendos të flasë për luftën e saj kundër sëmundjes, por ajo e bën atë në një mënyrë të pazakontë: Një muzikante, Tylar, ndau përvojën e saj në rrjetet sociale përmes një videoje ku ajo përshkruan aventurën e saj shëndetësore me detaje.

Ajo detajon momentet që nga diagnoza tek trajtimi i gjatë dhe i dhimbshëm, rënia e flokëve, dobësia dhe mbi të gjitha deri në momentin kur ajo fillon të rifitojë jetën e saj: të shijojë muzikën, natyrën, festat. Shoqëruesit e saj besnikë, gjatë gjithë procesit, qentë e saj nuk e braktisën kurrë.

Tylar, e cila u diagnostikua me limfomën Hodgkin, një lloj kanceri që gjendet në sistemin limfatik, dhe në fakt në fazën e katërt, tani po përgatitet të publikojë një këngë të titulluar “Chemo ” më 14/10.

Shikoni rrugëtimin e saj personal në një video:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Good News Movement (@goodnews_movement)

/abcnews.al