Newcastle rrëmben Diego Costën?

schedule17:29 - 20 Janar, 2022

schedule 17:29 - 20 Janar, 2022

Newcastle është klubi i fundit i interesuar pr të siguruar garën për Diego Costa, i cili është i lirë të nënshkruajë.

Sipas Mirror , klubi anglez ka nevojë për përforcime për t’i shpëtuar rënies.

Sulmuesi ka luajtur në të kaluarën te Chelsea dhe nuk do të ketë vështirësi për t’u përshtatur në Premier League, kështu që ai mund t’i bashkohet skuadrës menjëherë.

Nuk janë vetëm në garë, pasi Diego Costa është shoqëruar me Arsenalin, Barcelonën, Cadiz dhe Elche, ndër të tjera.