Nëse kapni këtë peshk, fitoni plot 100 mijë dollarë

schedule16:09 - 7 Qershor, 2021

schedule 16:09 - 7 Qershor, 2021

Ka një mënyrë shumë të thjeshtë sesi mund të fitoni plot 100 mijë euro.

Një tregtar anijesh po i dërgon peshkatarët në një gjueti të pazakontë thesari për një peshk specifik, duke i premtuar personit që e kap atë një shumë kaq të madhe.

Marina e Watson në Bluff City deklaroi se peshku i quajtur Smallmouth bass, i pajisur me një etiketë, do të lëshohet më 12 qershor në liqenin e South Holson në ora 12:01 të mëngjesit dhe anglezët do të kenë kohë deri në ora 11:59 pasdite të 13 qershorit për ta kapur.

Përfaqësuesit thanë që asnjë regjistrim nuk është i nevojshëm dhe se çdo karrem mund të përdoret, por peshku duhet të kapet me një shufër dhe mbështjellës për t’u kualifikuar për çmim. Gjithçka mbetet për t’u parë pas pesë ditësh./abcnews.al