Në Brazil vendosin një kuotë për përsëritjen e festimit të Xhakës dhe Shaqirit me shqiponjë

schedule10:45 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 10:45 - 2 Dhjetor, 2022

Zvicra do të luajë sot ndeshen e 3 të Kupës së Botës ndaj Serbisë.

Pritet të jetë një ndeshje jashtëzakonisht e rivalizuar, duke marrë parasysh renditjen, por edhe për faktin se dy shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri luajnë tek kombëtarja helvete.

Dyshja shqiptare e kishte mposhtur Serbinë në vitin 2018 dhe këtë gjë do të tentojë edhe sonte.

Sipas rrjtetit të basteve nga Brazili ‘Kto Brasil’, ka një kuotë 3.00 që Shaqiri apo Xhaka të përsërisin gjestin e shqiponjës gjatë ndeshjes së Zvicrës kundër Serbisë.