Ndryshimi mes Giampaolos dhe Piolit, Paqueta shkakton polemika

schedule18:35 - 1 Nëntor, 2019

schedule 18:35 - 1 Nëntor, 2019

Lucas Paqueta u transferua te Milanit gjatë merkatos së janarit sezonin e shkuar, por edhe se ka vetëm 10 muaj te kuqezinjtë, ka luajtur nën urdhrat e tre trajnerëve. Sot, braziliani ka folur për mediet italiane, ku ka treguar diferencat mes trajnerëve me të cilët ka punuar.

GIAMPAOLO – “Mendoj se kishte disa faktorë që ndikuan te puna e tij. Për mua personalisht, ishte një problem i madh, pasi nuk kam luajtur shumë ndeshje. Jam munduar gjithmonë të bëjë maksimumin dhe të punoj shumë”.

PIOLI – “Tani me Piolin, skuadra është më komode dhe më e qetë. Para se të vinte Pioli, diçka nuk ishte në rregull dhe po mungonte diçka. Tani, skuadra është më mirë, por duhet ende pak kohë që të përmirësohemi dhe të arrijmë rezultate të mira. Pioli është i drejtpërdrejtë, t’i thotë gjërat menjëherë. Trajneri i bën lojtarët të luajnë aty ku e kanë pozicionin, duke na dhënë lirinë e duhur për të treguar vlerat tona”, përfundoi Paqueta./abcnews.al