Ndryshime të mëdha për Kate Middleton dhe Princin William

schedule11:32 - 17 Shtator, 2022

schedule 11:32 - 17 Shtator, 2022

Që kur mbreti Charles III u ngjit në fron, Princi William ka marrë shumë përgjegjësi të reja, ndërsa Kate Middleton është bërë Princesha e re e Uellsit. Ndryshimet për të dy tani e tutje janë të shumta, me Princin e Uellsit duke marrë një rol të ri kryesor.

William mori titullin e Princit të Uellsit, me mbretin Charles III duke shpjeguar se çfarë do të thoshte ky pozicion për djalin e tij: ” Ky titull i lashtë që daton në kohën e sundimtarëve të mëdhenj të Uellsit… Unë ia kaloj titullin tani djalit tim. William, dashuria e të cilit për Uellsin është bërë edhe më e madhe nga vitet që ai vetë ka kaluar këtu”.

Princi William dhe gruaja e tij, Princesha Kate, jetuan në Uells midis 2011 dhe 2013, në ishullin Anglesey. Ndërkohë, Princesha e Uellsit vizitoi një qendër stërvitore të ushtrisë në Pirbright, Surrey të premten me bashkëshortin e saj dhe u duk se zbuloi një luftë personale me të cilën po përballet aktualisht.

Duke folur me personelin ushtarak kanadez, Kate Middleton iu referua muajve të fundit, duke thënë: ” Të kalosh nga Jubileu në këtë brenda disa muajsh është shumë e çuditshme .” Gjithashtu, Princesha e Uellsit tha se ” ka pasur mungesë gjumi “. Së fundmi për ata të dy, diçka krejtësisht normale duke pasur parasysh situatën pas humbjes së Mbretëreshës Elizabeth.

Që kur u publikua lajmi për vdekjen e Mbretëreshës, të enjten më 8 shtator, anëtarët e lartë të familjes mbretërore kanë bërë dalje publike pothuajse çdo ditë për të falënderuar publikun për ngushëllimet e tyre dhe për t’i bërë nderimet e tyre Madhërisë së Saj dhe kështu nuk është çudi që princesha mund të ndihet e lodhur nën rrethanat.

Megjithatë, ditët edhe më të ngarkuara presin çiftin mbretëror, i cili do të marrë pjesë në një event të dielën në mbrëmje në Pallatin Buckingham, të organizuar nga Mbreti Charles III në prag të funeralit shtetëror të nënës së tij. Princi William foli gjithashtu me personelin ushtarak dhe u dëgjua të thoshte se hendeku midis festimeve në qershor dhe përgatitjeve të funeralit pasqyronte ” ngritjet dhe uljet e situatës “.

Kate Middleton duket se po i hapet një bote krejtësisht të re mundësish dhe viti 2023 është një vit kërkues për të, ndërsa zhvendosja e Princit William dhe Princeshës Kate në Kështjellën Windsor, megjithëse e përkohshme, mund të jetë shtëpia e tyre e re.

Princi William dhe Kate së fundmi konfirmuan lëvizjen e tyre në Windsor me tre fëmijët e tyre, Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis, të cilët do të ndjekin shkollën Lamberts. Lëvizja do t’i lejojë ata të jenë më afër prindërve të Kate, Carol dhe Michael, dhe rinovimi i tij tashmë ka filluar./abcnews.al