Ndoti me ujëra gëlqerore lumin Osum, procedohet penalisht 30-vjeçari

schedule10:13 - 11 Maj, 2022

schedule 10:13 - 11 Maj, 2022

Një 30-vjeçar është proceduar në gjendje të lirë, pasi ka shkarkuar mbetje të ujërave gëlqerore në lumin Osum.

“Shërbimet e Policisë Poliçan nisën verifikimet për këtë rast. Në përfundim të veprimeve hetimore u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin F. D., 30 vjeç, banues në Poliçan, për veprën penale “Ndotja e habitateve natyrore”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.
/abcnews.al/