Ndikimi i rrjeteve sociale në politikë e media, Feliks Bilani: Janë kthyer në një drogë për të gjithë

schedule21:30 - 17 Dhjetor, 2020

schedule 21:30 - 17 Dhjetor, 2020

Në puntatën e kësaj të enjte në emisionin “As pro, as kundër” në “ABC”, me Robert Aliajn është diskutuar në lidhje me ndikimin që kanë rrjetet sociale në politikë dhe në media.

Në një panel të ftuarish, është theksuar se në ditët e sotme roli i mediave sociale dhe ndikimi i tyre është i pazëvendësueshëm.

Shumica e të ftuarve në panel kanë theksuar se janë të ndikuar dhe të lidhur me rrjetet sociale.

Në një lidhje direkte për emisionin “As pro, as kundër”, Feliks Bilani ka theksuar se mediat sociale janë kthyer në një drogë për të gjithë.

Mediat sociale jane bërë një lloj droge që dhe nuk mund të jetojmë dot pa të. Nuk janë vetëm thjeshtë mediat sociale”, është shprehur ai.

/abcnews.al