“Ndihma e BE-së për pandeminë”, Varhelyi nesër në Tiranë, takim me Ramën dhe Bashën

schedule11:33 - 4 Maj, 2021

schedule 11:33 - 4 Maj, 2021

Eurokomisioneri Oliver Varhelyi, do të zhvillojë ditën e nesërme një vizitë në Tiranë, rreth orës 10:00.

Fokusi i vizitës së tij është ndihma e Bashkimit Europian për të përballuar pandeminë si edhe dorëzimi i 145 mijë vaksinimeve të financuara nga BE.

Gjithashtu mësohet se komisioneri do të takohet me kryeministrin Edi Rama, ku pritet të mbajnë edhe një konferencë për mediat. Sakaq pritet që ditën e nesërme , eurokomisioneri të zhvillojë edhe një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën.

/abcnews.al./