“Ndeshu me Joshua ose Wilder”, ofertë faraonike nga Arabia për Tyson Fury

09:11 | 26/02/202009:110

Kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda, Tyson Fury, ka marrë një ofertë prej 480 milion eurosh për t’u ndeshur sërish me Wilder ose bashkëkombësin e tij, Anthony Joshua

Tyson Fury uli nga froni Deontay Wilder, i cili rezultonte i pamposhtur deri para duelit për gjerdanin e artë në kategorinë e peshave të rënda WBC. Boksieri britanik fitoi me nokaut në mbrëmjen e magjishme në Las Vegas, ndërsa tashmë ka marrë një mega ofertë për t’u përballur serish me Wilder.

Për boksierin britanik janë ofruar plot 480 milion euro për sfidën e revanshit me boksierin amerikan Wilder ose bashkëkombësin e tij, Anthony Joshua. Mësohet se katër anëtarë të familjes mbretërore saudite, përfshirë edhe princin Khaled, ishin të pranishëm në “Grand Arena” të Las Vegasit për të shijuar ‘live’ emocionet për gjerdanin e artë.

Ata kanë shprehur gatishmërinë për të paguar shumën marramendëse që Fury të ndeshet sërish për titullin kampion bote, në Arabinë Saudite. Khaled, i deleguar nga Princi i Kurorës Mohamed bin Salman, është përgjegjës për organizimin e ngjarjeve kryesore sportive në Arabinë Saudite, që shërbejnë si vitrinë për zhvillimin e turizmit ndërkombëtar në vendin aziatik.

Princi Khaled mësohet se ka biseduar  me promovuesin e Joshua, Eddie Hearn, me të cilin organizoi përballjen kundër Andy Ruiz Jr., që u zhvillua në Riad në datën 7 dhjetor. Palët janë optimistë për një duel të mundshëm ndërmjet Tyson Fury dhe Anthony Joshua, që do të unifikonte titujt kampion bote në divizionin e peshave të rënda. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono